Katharina II., 1762-1796. 1/4 Rubel (Polupoltinnik) 1785, St. Petersburg. 6,63 g. Bitkin 338; Diakov 508 (R1).

Losnummer 6088

Schätzpreis: 200,00 €
Zuschlag: 300,00 €

Katharina II. 1762-1796.
1/4 Rubel (Polupoltinnik) 1785, St. Petersburg. 6,63 g.
Bitkin 338; Diakov 508 (R1).

Sehr schön-vorzüglich