Georg II., 1727-1760. Reichstaler 1738, Zellerfeld. 29.11 g. Dav. 2087; Welter 2561; Smith 124 E.
previous lot Lot number 3390 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,600.00 €
Georg II. 1727-1760.
Reichstaler 1738, Zellerfeld. 29.11 g.
Dav. 2087; Welter 2561; Smith 124 E.
R Hübsche Patina, vorzüglich
R Hübsche Patina, vorzüglich