Amjad Ali Shah, 1842-1847. 1 Ashrafi 1843 (=1259 AH). Fb. 1019.
WORLD COINS AND MEDALS
INDIEN, AWADH
previous lot Lot number 6285 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,350.00 €
Amjad Ali Shah, 1842-1847.
1 Ashrafi 1843 (=1259 AH). 10,68 g Feingold.
Fb. 1019.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz
Fb. 1019.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz