Friedrich III., 1732-1772. Konv.-Taler 1764, Gotha. 28.01 g. Dav. 2722; Schnee 530; Steguweit 261.
SACHSEN, SACHSEN-GOTHA, HERZOGTUM, AB 1672 SACHSEN-GOTHA-ALTENBURG
previous lot Lot number 4128 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,400.00 €
Friedrich III. 1732-1772.
Konv.-Taler 1764, Gotha. 28.01 g.
Dav. 2722; Schnee 530; Steguweit 261.
Vorzüglich-Stempelglanz
Vorzüglich-Stempelglanz