Taler 1562. 28.48 g. Dav. 9419; Mader 215 a.
LÜNEBURG, STADT
previous lot Lot number 497 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,900.00 €
Taler 1562. 28.48 g.
Dav. 9419; Mader 215 a.
Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich
Dav. 9419; Mader 215 a.