Jean le Bon, 1350-1364. Mouton d'or o. J. (1355). 4.70 g. Duplessy 291; Fb. 280.

Lot number 2109

Estimated price: 1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €

Jean le Bon, 1350-1364.
Mouton d'or o. J. (1355). 4.70 g.
Duplessy 291; Fb. 280.

GOLD. Kl. Prägeschwäche, sehr schön-vorzüglich