Franz I., 1745-1765. Reichstaler 1749 HA, Hall. 27.97 g. Dav. 1155; Herinek 127; M./T. 976.

Lot number 1467

Estimated price: 300.00 €
Hammer-price / sale price: 440.00 €

Franz I. 1745-1765.
Reichstaler 1749, HA, Hall. 27.97 g.
Dav. 1155; Herinek 127; M./T. 976.

Hübsche Patina, fast vorzüglich/vorzüglich