Franz Joseph, 1772-1781. 20 Kreuzer 1778, Wien. 6.66 g. Divo 82.

LIECHTENSTEIN, FÜRSTENTUM

Lot number 5782

Estimated price: 300.00 €
Hammer-price / sale price: 460.00 €

Franz Joseph, 1772-1781.
20 Kreuzer 1778, Wien. 6.66 g.
Divo 82.

Vorzüglich-Stempelglanz

Exemplar der Sammlung Heinrich Rudolf Peter.