Karl VI., 1711-1740. Dukat 1713, Graz. 3.47 g. Fb. 377; Herinek 69.
previous lot Lot number 4454 next lot
2,000.00 €
Hammer-price / sale price: 3,200.00 €
Karl VI. 1711-1740.
Dukat 1713, Graz. 3.47 g.
Fb. 377; Herinek 69.
GOLD. RR Sehr schön-vorzüglich
Dukat 1713, Graz. 3.47 g.
Fb. 377; Herinek 69.