8 Escudos 1850 So, Santiago. Fb. 41.

WORLD COINS AND MEDALS
CHILE, REPUBLIK

Lot number 4355

Estimated price: 1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 2,200.00 €

8 Escudos 1850, So, Santiago. 23,63 g Feingold.
Fb. 41.

GOLD. Sehr schön-vorzüglich