Katharina II., 1762-1796. Rubel 1780, St. Petersburg. 24.71 g. Bitkin 228; Dav. 1685; Diakov 403.
previous lot Lot number 600 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €
Katharina II. 1762-1796.
Rubel 1780, St. Petersburg. 24.71 g.
Bitkin 228; Dav. 1685; Diakov 403.
Vorzüglich-Stempelglanz
Vorzüglich-Stempelglanz