Georg IV., 1820-1830. 10 Taler 1827 B. 13.28 g. Divo/S. 89; Fb. 1158; Schl. 363.

Lot number 1873

Estimated price: 750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,400.00 €

Georg IV. 1820-1830.
10 Taler 1827, B. 13.28 g.
Divo/S. 89; Fb. 1158; Schl. 363.

GOLD. Kl. Randfehler, sehr schön