Dukat 1640. Fb. 1829; Kellner 63.
NÜRNBERG, STADT
previous lot Lot number 2002 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,500.00 €
Dukat 1640. Friedenswunschdukat. 3,48 g.
Fb. 1829; Kellner 63.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz
Fb. 1829; Kellner 63.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz