Henri VI d'Angleterre, 1422-1453. Angelot d'or o. J. (1427), Paris. 2.31 g. Duplessy 444; Fb. 300.

Lot number 1060

Estimated price: 4,000.00 €
Hammer-price / sale price: 9,500.00 €

Henri VI d'Angleterre, 1422-1453.
Angelot d'or o. J. (1427), Paris. 2.31 g.
Duplessy 444; Fb. 300.

GOLD. RR Sehr schön-vorzüglich