Republik. 1 Dollar o. J. (1912), Dav. 229; L./M. 45.

WORLD COINS AND MEDALS
CHINA

Lot number 772

Estimated price: 1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 4,000.00 €

Republik.
1 Dollar o. J. (1912), auf die Wahl von Li Yuan Hung zum Vizepräsidenten.
Dav. 229; L./M. 45.

Vorzüglich-Stempelglanz