Provinz Fengtien (Fungtien). 20 Cents o. J. (1913). Kann 263; L./M. 493.

WORLD COINS AND MEDALS
CHINA

Lot number 2140

Estimated price: 75.00 €
Hammer-price / sale price: 100.00 €

Provinz Fengtien (Fungtien).
20 Cents o. J. (1913). MANCHURIAN PROVINCES.
Kann 263; L./M. 493.

Prachtexemplar. Vorzüglich-Stempelglanz