Mindon Min, 1852-1878. Kyat 1852 (= 1214 CS). 11.54 g. K./M. 10.

WORLD COINS AND MEDALS
BURMA, KÖNIGREICH

Lot number 2837

Estimated price: 150.00 €
Hammer-price / sale price: 340.00 €

Mindon Min, 1852-1878.
Kyat 1852 (= 1214 CS). 11.54 g.
K./M. 10.

Winz. Randfehler, fast vorzüglich