Maria, 1536-1575. Taler 1567, Jever. Dav. 9340; Lehmann 6 A/a; Merzdorf 46 var.

JEVER, HERRSCHAFT

Lot number 470

Estimated price: 400.00 €
Hammer-price / sale price: 650.00 €

Maria, 1536-1575.
Taler 1567, Jever. Danielstaler. 28,97 g.
Dav. 9340; Lehmann 6 A/a; Merzdorf 46 var.

Hübsche Patina, sehr schön