ERYX. Æs, 400/340 v. Chr.; 2.58 g. Calciati 12; Hoover 313.

SICILIA

Lot number 67

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 115.00 €

ERYX.
Æs, 400/340 v. Chr.; 2.58 g. Kopf r.//Hund r. Kopf l.
Calciati 12; Hoover 313.

Von großer Seltenheit. Dunkle Patina, sehr schön/vorzüglich