MASSALIA. Æs, 240/215 v. Chr.; 11.23 g. Depeyrot 15.4.

GALLIA

Lot number 26

Estimated price: 25.00 €
Hammer-price / sale price: 40.00 €

MASSALIA.
Æs, 240/215 v. Chr.; 11.23 g. Apollokopf l. mit Lorbeerkranz//Stier stößt r.
Depeyrot 15.4.

Grüne Patina, schön-sehr schön