Pius V., 1566-1572. Bronzemedaille 1570. Slg. Opitz 1897.

ITALIEN, KIRCHENSTAAT/VATIKAN

Lot number 8042

Estimated price: 25.00 €
Hammer-price / sale price: 220.00 € (Preliminary hammer price)

Pius V. 1566-1572.
Bronzemedaille 1570. 41,59 mm; 37,93 g.
Slg. Opitz 1897.

Randfehler, sehr schön +