Gustav III., 1771-1792. Riksdaler 1788, Stockholm. 29.30 g. Ahlström 51; Dav. 1736.

SCHWEDEN, KÖNIGREICH

Lot number 680

Estimated price: 100.00 €
Hammer-price / sale price: 135.00 €

Gustav III. 1771-1792.
Riksdaler 1788, Stockholm. 29.30 g.
Ahlström 51; Dav. 1736.

Feine Patina, leicht justiert, sehr schön +