Karl I., 1866-1914. 5 Lei 1883 B, Bukarest. 24.96 g. Dav. 274; Schäffer/Stambuliu 029 a.

RUMÄNIEN, KÖNIGREICH

Lot number 643

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 60.00 €

Karl I. 1866-1914.
5 Lei 1883, B, Bukarest. 24.96 g.
Dav. 274; Schäffer/Stambuliu 029 a.

Kl. Kratzer, sehr schön-vorzüglich