Mariengroschen 1714, 1715. Buck/Büttner/Kluge 349 A; 350.

GOSLAR, STADT

Lot number 2220

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 210.00 € (Preliminary hammer price)

Mariengroschen 1714, 1715. 1,08 g; 1,42 g.
Buck/Büttner/Kluge 349 A; 350.

2 Stück., Sehr schön und vorzüglich-Stempelglanz