Preußen.

GERMAN COINS SINCE 1871
LOTS, REICHSSILBERMÜNZEN

Lot number 1109

Estimated price: 75.00 €
Hammer-price / sale price: 200.00 €

Preußen.
Wilhelm I.: 2 Mark 1876 A, B, C, 1877 A, B (J. 96); Wilhelm II.: 2 Mark 1896, 1903, 1904, 1905 (2x), 1906, 1907 (J. 102).

12 Stück., Fast sehr schön-vorzüglich