Johann Friedrich, 1665-1679. 2/3 Taler 1677, Hannover. 16.81 g. Dav. 380; Welter 1731.

Lot number 7887

Estimated price: 200.00 €
Hammer-price / sale price: 420.00 €

Johann Friedrich, 1665-1679.
2/3 Taler 1677, Hannover. 16.81 g.
Dav. 380; Welter 1731.

Feine Patina, kl. Zainende, vorzüglich

Erworben im April 1993.