Desalji II., 1819-1860. 25 Kori 1855 (= 1912 VS). Fb. 1276.

WORLD COINS AND MEDALS
INDIEN, KACHCHH-BHUJ

Lot number 999

Estimated price: 200.00 €
Hammer-price / sale price: 290.00 €

Desalji II. 1819-1860.
25 Kori 1855 (= 1912 VS). 4,28 g Feingold.
Fb. 1276.

GOLD. Sehr schön-vorzüglich