Karl XV., 1859-1872. 4 Riksdaler Riksmynt 1863, Stockholm. 34.10 g. Ahlström 16; Dav. 356.
SCHWEDEN, KÖNIGREICH
Karl XV. 1859-1872.
4 Riksdaler Riksmynt 1863, Stockholm. 34.10 g.
Ahlström 16; Dav. 356.
Vorzüglich-Stempelglanz
Ahlström 16; Dav. 356.
Vorzüglich-Stempelglanz