Husein Kamil, 1915-1917. 5 Piaster 1917 (= 1335 AH)

WORLD COINS AND MEDALS
ÄGYPTEN

Lot number 8479

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 50.00 €

Husein Kamil, 1915-1917.
5 Piaster 1917 (= 1335 AH), mit Gegenstempel von Hejas. 6,96 g. Brunk S. 355 Abb. 29-31.

Sehr schön-vorzüglich