Georg I., 1863-1913. 20 Drachmen 1884 A, Paris. Divo 47; Fb. 18; Schl. 9; Karamitsos 164.

GRIECHENLAND

Lot number 392

Estimated price: 200.00 €
Hammer-price / sale price: 220.00 €

Georg I. 1863-1913.
20 Drachmen 1884, A, Paris. 5,81 g Feingold.
Divo 47; Fb. 18; Schl. 9; Karamitsos 164.

GOLD. Kl. Probierspur am Rand, min. berieben, sehr schön