Anna, 1730-1740. Rubel 1734, Moskau, Münzhof Kadashevsky. 25,67 g. Bitkin 89 var. (R1); Dav. 1672; Diakov 10.
Anna, 1730-1740.
Rubel 1734, Moskau, Münzhof Kadashevsky. 25,67 g.
Bitkin 89 var. (R1); Dav. 1672; Diakov 10.
RR Patina, sehr schön
RR Patina, sehr schön