Georg Wilhelm, 1619-1640. Reichstaler 1629, Königsberg. Dav. 6141; Marienb. 1491; Old. 17 a.
previous lot Lot number 31 next lot
1,250.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €
Georg Wilhelm, 1619-1640.
Reichstaler 1629, Königsberg.
Dav. 6141; Marienb. 1491; Old. 17 a.
Hübsche Patina, sehr schön
Reichstaler 1629, Königsberg.
Hübsche Patina, sehr schön