Mohammed Riza Pahlevi, 1942-1979. 5 Pahlevi 1960 (= 1339 SH). Fb. 99.
WORLD COINS AND MEDALS
IRAN
previous lot Lot number 5273 next lot
1,250.00 €
Hammer-price / sale price: 1,600.00 €
Mohammed Riza Pahlevi, 1942-1979.
5 Pahlevi 1960 (= 1339 SH). 36,61 g Feingold.
Fb. 99.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz
Fb. 99.
GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz