Benedikt XIV., 1740-1758. Scudo romano AN XIV/1753, Rom. Dav. 1459; Muntoni 44.
ITALIEN, KIRCHENSTAAT/VATIKAN
previous lot Lot number 2028 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 950.00 €
Benedikt XIV. 1740-1758.
Scudo romano AN XIV/1753, Rom.
Dav. 1459; Muntoni 44.
Feine Patina, vorzüglich
Dav. 1459; Muntoni 44.
Feine Patina, vorzüglich