Leopold I., 1657-1705. Dukat 1694 KB, Kremnitz. 3.51 g. Fb. 128; Herinek 360.
previous lot Lot number 5592 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,100.00 €
Leopold I. 1657-1705.
Dukat 1694, KB, Kremnitz. 3.51 g.
Fb. 128; Herinek 360.
GOLD. Hübsche Patina, vorzüglich
Fb. 128; Herinek 360.