George II, 1727-1760. 2 Guineas 1738, London. 16.23 g. Fb. 336 b; Seaby 3667 B.
previous lot Lot number 7067 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,900.00 €
George II, 1727-1760.
2 Guineas 1738, London. 16.23 g.
Fb. 336 b; Seaby 3667 B.
GOLD. Berieben, sehr schön
Fb. 336 b; Seaby 3667 B.
GOLD. Berieben, sehr schön