Katharina II., 1762-1796. Rubel 1774, St. Petersburg. 24.32 g. Bitkin 218; Dav. 1684; Diakov 306.
previous lot Lot number 5345 next lot
1,250.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
Katharina II. 1762-1796.
Rubel 1774, St. Petersburg. 24.32 g.
Bitkin 218; Dav. 1684; Diakov 306.
Vorzüglich-Stempelglanz
Vorzüglich-Stempelglanz