Wilhelm Ernst, 1901-1918. 20 Mark 1901. J. 283.
GERMAN COINS SINCE 1871
REICHSGOLDMÜNZEN, SACHSEN-WEIMAR-EISENACH
previous lot Lot number 6458 next lot
4,000.00 €
Hammer-price / sale price: 7,500.00 €
Wilhelm Ernst, 1901-1918.
20 Mark 1901.
J. 283.
Min. berieben, vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz
20 Mark 1901.
J. 283.