Reichstaler 1673. 28.98 g. Dav. 5527; v. Schr. 979.
MAGDEBURG, STADT
previous lot Lot number 1288 next lot
2,000.00 €
Hammer-price / sale price: 4,200.00 €
Reichstaler 1673. 28.98 g.
Dav. 5527; v. Schr. 979.
RR Feine Tönung, sehr schön-vorzüglich
Dav. 5527; v. Schr. 979.