1 Goldmark o. J. (1924). Fischer 1.14; Schl. W 17.

NÜRNBERG, STADT

Lot number 2045

Estimated price: 200.00 €
Hammer-price / sale price: 550.00 €

1 Goldmark o. J. (1924). 0,357 g Feingold. Prägung des Nürnberger Goldschmieds Josef Wild. Bremer Stadtwappen//Wertangabe.
Fischer 1.14; Schl. W 17.

GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz