Frederik III., 1648-1670. Dukat 1649, Kopenhagen. 3.44 g. Hede 7 (R); Fb. 77.
DÄNEMARK, KÖNIGREICH
previous lot Lot number 1028 next lot
4,000.00 €
Hammer-price / sale price: 5,000.00 €
Frederik III. 1648-1670.
Dukat 1649, Kopenhagen. 3.44 g.
Hede 7 (R); Fb. 77.
GOLD. RR Sehr schön-vorzüglich
Hede 7 (R); Fb. 77.