Provinz. Cavalier d'or 1617. 9.89 g. Delm. 967 (R3); Fb. 286; Purmer/van der Wiel Ut 29.

NIEDERLANDE, UTRECHT

Lot number 1295

Estimated price: 1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 2,800.00 €

Provinz.
Cavalier d'or 1617. 9.89 g.
Delm. 967 (R3); Fb. 286; Purmer/van der Wiel Ut 29.

GOLD. Feine Tönung, sehr schön-vorzüglich