Ferdinand II., 1592-1618-1637. Dukat 1631 KB, Kremnitz. 3.47 g. Fb. 98; Herinek 238.
previous lot Lot number 2436 next lot
2,500.00 €
Hammer-price / sale price: 8,000.00 €
Ferdinand II. 1592-1618-1637.
Dukat 1631, KB, Kremnitz. 3.47 g.
Fb. 98; Herinek 238.
GOLD. R Vorzüglich-Stempelglanz
Fb. 98; Herinek 238.