Gustav Adolf, 1636-1695. Leichter Gulden (1/2 Taler) 1679, Güstrow. 14.33 g. Dav. 671; Kunzel 501 B/a.
MECKLENBURG, MECKLENBURG-GÜSTROW, HERZOGTUM
previous lot Lot number 1098 next lot
1,500.00 €
Hammer-price / sale price: 2,800.00 €
Gustav Adolf, 1636-1695.
Leichter Gulden (1/2 Taler) 1679, Güstrow. 14.33 g.
Dav. 671; Kunzel 501 B/a.
R Hübsche Patina, vorzüglich
Dav. 671; Kunzel 501 B/a.
R Hübsche Patina, vorzüglich