Wilhelmina, 1890-1948. 2 1/2 Gulden 1898, Utrecht. 24.99 g. Dav. 237; LSchulman (Handboek) 668 c (782bis) R4.

NIEDERLANDE, KÖNIGREICH DER NIEDERLANDE

Lot number 3696

Estimated price: 50,000.00 €
Hammer-price / sale price: 120,000.00 €

Wilhelmina, 1890-1948.
2 1/2 Gulden 1898, Utrecht. 24.99 g. 2. Typ (Krönungstyp). Probe in Silber mit veränderter Randschrift. Münzmeisterzeichen Hellebarde. Mit ZY statt ZIJ in der Randschrift. Mit vertiefter Randschrift: GOD n Z Y n MET n ONS n.
Dav. 237; LSchulman (Handboek) 668 c (782bis) R4.

Von größter Seltenheit. Unikum? Polierte Platte, min. berieben

Exemplar der Auktion Jacques Schulman 225, Amsterdam 1955, Nr. 633.

ex Haitsma Muller.????

Über diese äußerst seltene, bisher nur im vorliegenden Exemplar bekannte Probe, publizierte Lodewijk S. Beuth den Artikel "Een onbekende Proefslag van de Rijksdaalder 1898" (in: JMP 43, 1956, S. 94-95).

Op 21 maart 1901 zijn van Tasset uit Parijs de eerste proefstempels ontvangen, waarmee proefslagen gemaakt zijn met ZY in het randschrift. Op 10 april zijn 2 stuks aan de Minister van financiën aangeboden. Het Muntcollege stelde echter voor ZY te wijzigen in ZIJ, hetgeen door de minister op 16 april 1901 goedgekeurd werd. Er is echter slechts 1 exemplaar van deze proefslag bekend.