Maximilian I., 1490-1519. Kreuzer o. J. (1508), Hall. Egg S. 140, B 4.

Lot number 2942

Estimated price: 25.00 €
Hammer-price / sale price: 40.00 €

Maximilian I. 1490-1519.
Kreuzer o. J. (1508), Hall. Münzmeister Ulrich Ursentaler.
Egg S. 140, B 4.

Sehr schön-vorzüglich

Exemplar der Auktion Lanz 89, München 1998, Nr. 38.