Friedrich Wilhelm II., 1639-1669. Reichstaler 1644, Coburg. Dav. 7401; Kernbach 33.2; Schnee 315.

SACHSEN, SACHSEN-ALTENBURG, HERZOGTUM

Lot number 3866

Estimated price: 600.00 €
Hammer-price / sale price: 850.00 €

Friedrich Wilhelm II. 1639-1669.
Reichstaler 1644, Coburg.
Dav. 7401; Kernbach 33.2; Schnee 315.

RR Hübsche Patina, sehr schön