Moritz, 1547-1553. 1/2 Taler 1547, Buchholz. Keilitz/Kahnt 15.
previous lot Lot number 4979 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 1,300.00 €
Moritz, 1547-1553.
1/2 Taler 1547, Buchholz.
Keilitz/Kahnt 15.
RR Hübsche Patina, sehr schön +
1/2 Taler 1547, Buchholz.
Keilitz/Kahnt 15.