August, 1553-1586. 1/2 Taler 1554, Schneeberg. Keilitz/Kahnt 82.
previous lot Lot number 4982 next lot
750.00 €
Hammer-price / sale price: 2,800.00 €
August, 1553-1586.
1/2 Taler 1554, Schneeberg.
Keilitz/Kahnt 82.
RR Hübsche Patina, kl. Kratzer, sehr schön
1/2 Taler 1554, Schneeberg.
Keilitz/Kahnt 82.