Anna, 1730-1740. Rubel 1735, Moskau, Münzhof Kadashevsky. 25.54 g. Bitkin 121; Dav. 1673; Diakov 7 var.
previous lot Lot number 4552 next lot
1,000.00 €
Hammer-price / sale price: 1,100.00 €
Anna, 1730-1740.
Rubel 1735, Moskau, Münzhof Kadashevsky. 25.54 g.
Bitkin 121; Dav. 1673; Diakov 7 var.
Feine Patina, fast vorzüglich
Feine Patina, fast vorzüglich